Island přímým letem z Prahy - Self Drive Zájezdy Island - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Island

název zájezdu: Island přímým letem z Prahy - Self Drive


Země:
 
Island
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 24.08.2017
Konec zájezdu: 01.09.2017
Počet nocí: 7
Průvodce: Není nutný
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
59 900,- Kčcena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji varianta Budget (auto pro dvě osoby)
64 900,- Kčcena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji varianta Economy (auto pro dvě osoby)
69 900,- Kčcena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji varianta Comfort (auto pro dvě osoby)
12 000,- Kčpříplatek za jednolůžkový pokoj (auto pro tři osoby)
28 900,- Kčdětská cena (max. 1 dítě do 11 let)
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu dospělý
750,- Kčpřipojištění proti stornu dítě

Cena zahrnuje:
 
letenku s ČSA na přímém letu vč. letištních poplatků
7 nocí ubytování vč. snídaně:
- varianta Budget 3* hotely nebo penziony se společným příslušenstvím
- varianta Economy 3* hotely nebo penziony s vlastním příslušenstvím
- varianta Comfort 4* hotely a kvalitní penziony s vlastním příslušenstvím
pronájem auta na 7 dní -kategorie 2.0, např. Toyota Auris nebo podobný
neomezené km, CDW poijištění, GPS, letištní taxa
základní pojištění léčebných výloh
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
připojištění proti stornu - 1 490 Kč/os

Poznámka:
 
Během okruhu uvidíte všechny zázraky přírody této jedinečné země - nespoutané vodopády, monumentální ledovcové splazy či gejzír Strokkur, pravidelně vystřikující vroucí vodu až do výše 20 m. Zastavíte se u krásných vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss a projdete se národním parkem Þingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa.


  

Další termíny


24.08.2017 - 01.09.2017 9 dní od 59 900,- Kč  
31.08.2017 - 08.09.2017 9 dní od 59 900,- Kč  
07.09.2017 - 15.09.2017 9 dní od 59 900,- Kč  

program zájezdu


1. den přílet v noci
 Island

Odlet z Prahy ve čtvrtek přímým letem ČSA 21:55 23:50 na Islandu. Ubytování v letištním hotelu Airport hotel Aurora Star 3* (nachází se asi 2 minuty chůze od letiště).

  

2. den Thingvellir - Gullfoss - Geyisir - jižní pobřeží (cca. 400 km)
 Island

Dnes ráno si na letišti převezmete automobil a vyrazíte k hlavnímu městu Reykjavík a dále budete pokračovat do Národního parku Thingvellir (cesta asi 100 km/1,5 hodiny cesty).
NP Þingvellir (Thingvellir) – leží uvnitř obrovského riftového údolí u poloostrova Reykjanes a je chráněn světovou organizací UNESCO. Vzhledem k poloze na hranici tektonických desek vznikají na pláních pukliny i větší trhliny. Jednou z nich protéká řeka Öxará. Kromě ní je v parku také několik potoků a jezer, která obklopují úchvatné přírodní scenérie. Lávová pole jsou tu mírně zvlněná, porostlá mechem nebo vřesem. Místo je významné nejen z geologického hlediska (severoamerický a eurasijský kontinent se přímo zde od sebe vzdalují rychlostí 7 až 20 mm za rok), ale také má své místo v historii Islandu. V roce 930 zde byl ustanoven tzv. AlÞing neboli valné shromáždění. Ačkoli moc a význam těchto sněmů během let upadal, Þingvellir zůstal místem jejich konání až do roku 1798, kdy byl přesunut do Reykjavíku.
Kousek odtud se nachází i slavní Geysir a vodopád Gullfoss, který patří k nejznámějším islandským vodopádům. Leží na řece Hvítá, která tu protéká 2 km dlouhým kaňonem, jehož čedičové stěny mohou připomínat varhany. Samotný vodopád tvoří dvojitá kaskáda, kde tok řeky postupně padá z výšky 10 a 20 m.
Strokkur – je gejzír, který každých pár minut chrlí vodní proud do výšky přibližně 20-30 m. Nachází se v geotermální oblasti u řeky Hvítá. Nedaleko Strokkuru leží tzv. Velký Geysir, který ve své době chrlil vodní sloupec až do výšky 80 m. Právě on dal pojmenování všem gejzírům světa. Dnes už není aktivní, proto je jistější počkat pár minut u gejzíru Strokkur a zažít tak okamžik, kdy se vodní kopule během sekundy změní v tryskající vodní proud. Za vidění stojí i dvě neaktivní jezírka Blesi a nedaleké menší gejzíry Fata (nečinný) a Litli Geysir.
Po prohlídce tzv. Zlatého trojúhelníku pojedete dále podél jižního pobřeží, za návštěvu stojí vodopády Skogafoss a Seljalandsfoss. Skógafoss – majestátní vodopád se tyčí nedaleko osady Skógar. Svou výškou 62 m a šířkou kolem 25 m patří k největším a nejpůsobivějším islandským vodopádům. Dramatičnost vodopádu můžete sledovat buď z vyhlídkové plošiny v jeho vrcholové části, nebo je možné dojít až k úpatí vodopádu do štěrkového koryta řeky před jezírkem.Vodopád Seljalandsfoss je sice jen jedním ze stovek vodopádů na Islandu, má však jednu zvláštnost, kvůli které rozhodně stojí za navštívení. Spadá totiž do jezírka přímo ze skalní stěny a podél této stěny je možné projít po úzké kluzké cestičce za vodopádem. Vodopád tak vidíte (a dost výrazně také slyšíte) z druhé strany. Je dobré si vzít pláštěnku, protože troše vody se přitom nevyhnete…
Poté již pojedeme podél černých pláží u města Vík a podél ledovce Myrdalsjokull. Ubytování v okolí města Vík.

  
   

   

3. den Vík - Kirkjubaejarklaustur - Národní park Skaftafell - laguna Jokulsarlon - Hofn (cca.300 km)
 Island

Dnes projedete vesničkou Kirkjubaejarklaustur, kde původně býval středověký klášter k Národnímu parku Skaftatell, který se nachází na úpatí největšího ledovce Vatnajokull. Doporučujeme lehkou procházku až k úpatí ledovce.Zdejší turistické trasy jsou velmi populární mezi návštěvníky, protože umožňují poznat rozmanitou islandskou přírodu – ostré horské hřebeny, ledovce, hřmící vodopády a horské louky porostlé divokou květenou. Původně zde stál pouze statek na úpatí hor, který ovšem zničila velká erupce během 14. století. Park byl ve své novodobé podobě již několikrát rozšiřován a v roce 2008 došlo k jeho spojení s národním parkem Jökulsárgljúfur, čímž vzniklo jedno z největších evropských chráněných území pod názvem národní park Vatnajökull. Jedná se o obrovské chráněné území o rozloze zhruba 15 000 m², které zahrnuje zhruba 13 % plochy Islandu.
Poté pojedete podél úžasné ledovcové laguny Jokullsarlon, kde si můžete zakoupit lístek na projížďku mezi kry ledovce. Jökulsárlón – rozlehlé jezero okouzlí každoročně davy návštěvníků tím, jak po jeho hladině plují zářivě modré ledovcové kry. Rozprostírá se mezi mořem a ledovcem Breiðamerkurjökull. Z něho se odtrhávají ledové kry, sesunují se na vodní hladinu jezera a směřují k moři. Díky tání okolních ledovců se plocha jezera neustále zvětšuje. Laguna má nyní rozlohu kolem 18 km². Mezi ledovými krami je možné podniknout výlet obojživelným člunem, čímž získáte možnost prohlédnout si zblízka modravé kry, a když budete mít štěstí, tak i zde žijící tuleně. Krajina kolem laguny je oblíbena nejen mezi turisty, ale nedávno byla také využita jako kulisa k filmům Lara Croft: Tomb Raider a Dnes neumírej.
A ke konci dnešního dne dorazíte do města Hofn, kde se ubytujete.

  
   

   

4. den Hofn - Djupivogur - Reydarfjordur - Egilsstadir (cca. 300 km)
 Island

Dnes pojedete podél východního pobřeží Islandu, uvidíte vysoké hory, zařezávající se fjordy a pitoreskní rybářské vesničky.
Djúpivogur – příjemná rybářská vesnička, jejíž historické kořeny sahají až do 16. století. Jedná se tak o nejstarší přístav ve Východních fjordech. Původně sem němečtí obchodníci dováželi zboží a dále s ním obchodovali. Dnes už zde zbyl pouze malý přístav, muzeum a staré dřevěné domy. V jednom z nich se nalézá muzeum, ve kterém jsou k vidění mj. díla řezbáře Rikarða Jónssona. Z Djúpivoguru se dá udělat výlet lodí na nedaleký ostrov Papey, kde v období od května do července hnízdí papuchalkové.
Ubytování ve městě Egilsstadir nebo jeho okolí.

  
   

   

5. den Egilsstadir - Dettifoss - Husavik - Mývatn (cca. 320 km)
 Island

Dnes se podíváte k nejmohutnějšímu vodopádu Islandu - Detifoss – a po vodopádech na Rýnu (Rheinfall) i celé Evropy. Nachází se na území národního parku Jökulsárgljúfur. Z výšky 44 m se každou vteřinu řítí do rokle obrovské množství vody o objemu 193 kubíků. Oblak vodní tříště z takové masy vody je vidět ze širokého okolí. Oba břehy řeky Jökulsá á Fjöllum poskytují výhled na tuto přírodní krásu.
Kaňon Ásbyrgi dlouhý 3,5 kilometru a v nejširším místě široký až jeden kilometr vznikl následkem nejméně dvou katastrofálních záplav jökulhlaup způsobených erupcemi pod ledovcem Vatnajökull nejprve před 10 000 lety a pak zhruba před 3 000 lety. Erupce vyvolaly masivní tání ledovce a následné obrovské záplavy vyhloubily kaňon během několika dní. Existuje ale také alternativní teorie podpořená podkovovitým tvarem kaňonu. Podle ní jde o otisk kopyta létajícího osminohého koně boha Ódina – Sleipnira. Kaňonem dnes už neprotéká řeka, jejíž tok se časem změnil, takže vidíte jen travnaté údolí.
Poté se již dostanete k městu Húsavík. Dnes je město dobrým výchozím bodem pro poznávání celého okolního regionu i pro lodní výpravy za velrybami. Výzkum velryb a jejich pozorování zde mají dlouhou tradici a jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. Během plavby je velká pravděpodobnost, že spatříte alespoň jeden druh zde žijících kytovců. Jedná se např. plískavice, kulohlavce, sviňuchy, plejtváky malé, keporkaky, kosatky a vorvaně. Kromě nich můžete zahlédnout i mořské ptáky, např. papuchalky. Pokud zůstanete v přístavu, máte možnost navštívit některé z místních muzeí. Muzeum velryb vás zasvětí do života těchto kytovců, regionální muzeum se zaměřuje na dějiny a tradice Islandu.
Noc v okolí jezera Mývatn.

  
   

   

6. den pseudokrátery jezera Mývatn - Námafjall- Godafoss - Akureyri (cca. 150 km)
 Island

Jezero Mývatn je tak trochu Island v miniaturním provedení. Na malé ploše v okolí jezera najdete skoro vše, čím se stal ostrov známým – sopky, vyhaslé krátery, kouřící fumaroly a solfatáry, bublající bahenní jezírka, lávová města i termální lázně… To vše proto, že tudy prochází významný tektonický zlom – Středoatlantský hřbet. Na jižním břehu leží menší Skútustaðir známý přilehlými pseudokrátery.
Dimmuborgir – unikátní lokalita zahrnující lávové pole a roztodivné útvary vzniklé sopečnou činností zhruba před dvěma tisíci lety. Rozeklané lávové věže stojí na místě, kde se původně nacházelo sopečné jezírko. Tekutá část lávy poté unikla a zanechala po sobě ztuhlou svrchní krustu zformovanou do různých tvarů. K nejzajímavějším lávovým útvarům patří jeskyně Kirkjan, jejíž vnitřek vám může připomínat gotickou katedrálu. Podle islandských legend spojuje oblast Dimmuborgir zemský povrch s peklem. Název bývá také překládán jako „Temné/Černé hrady“.
Námafjall – se nachází nedaleko jezera Mývatn. Skalní hřeben Námafjall je pastelově zbarvený, převládá pruhovaný šedivý sádrovec a žluté sirné vrstvy. Síra se zde dříve těžila a používala se na výrobu střelného prachu. Hřeben Námafjall vznikl během erupce jedné ze zemských trhlin, protože leží přesně v místě, kde se Středoatlantský hřbet rozšiřuje. Důkazem vulkanické činnosti jsou i rozsáhlá pole solfatár (typ fumaroly; puklina v zemi, z níž unikají páry obsahující i síru). Dále zde najdeme silně zapáchající modrošedé tůňky chrlící bahno. Podzemní vody zde totiž prosakují velmi hluboko a reagují tak na blízké vrstvy magmatu tím, že se po zahřátí vrací na zemský povrch přes vlhkou vrstvu půdy a tvoří tak bahenní a párové krátery.
Goðafoss (Godafoss) – patří k nejkrásnějším vodopádům na Islandu. Vodní tok ledovcové řeky Skjálfandafljót tu spadá z výšky 12 m a tvoří tak vodopád ve tvaru podkovy široký kolem 30 m.
Poté již dojedete do Akureyri. Také se mu říká „hlavní město Severního Islandu“, protože je čtvrtým největším městem co do počtu obyvatel na Islandu. Má atraktivní polohu – leží na pobřeží fjordu Eyjafjörður pod zasněženými vrcholky okolních hor s nejvyšším vrcholem Súlur (1 213 m). Městem protéká řeka Glerá, která pramení z ledovce na poloostrově Tröllaskagi. Nejvyšší stavbou a tím i dominantou Akureyri je kostel Akureyrarkirkja navrhnutý státním architektem Guðjónem Samúelssonem roku 1940. Město si také velmi váží svých rodáků, na jejichž počest tu bylo postaveno několik muzeí. Ačkoli Akureyri leží necelých 100 km od severního polárního kruhu, zdejší botanická zahrada se díky příznivému mikroklimatu pyšní některými druhy rostlin, které by spíše patřily do mírného nebo subtropického pásu.
Ubytování v oblasti Eyjafjordur nebo Skagafjordur.

  
   

   

7. den Varmahlid - Reykholt - Borgarnes - Reykjavik (cca. 500 km)
 Island

Dnes vás čeká dlouhý přejezd zpět do hlavního města Reykjavíku. Pojedete krajinou Skagafjordur, která je známá svým chovem islandských koní. Příjezd do Reykjavíku v noci a ubytování.

  
   

   

8. den Reykjavík a odlet (cca. 70 km)
 Island

Dnešní dopoledne si vyhraďte na prohlídku hlavního města Islandu.Město leží na jihozápadním pobřeží ostrova a jeho okolí charakterizují poloostrůvky, zálivy, úžiny a ostrůvky. Vystihují ho též krásné pohledy na Atlantický oceán i vnitrozemské ledovce. Nezalesněný malý ostrov Viðey nabízející několik turistických tras leží na sever od města, cesta lodí k němu trvá asi 10 minut. Navzdory zažitému stereotypu, který hovoří o chladných seveřanech, žije Reykjavík velmi bouřlivým nočním životem, ale pouze o víkendu. Existuje na to dokonce zvláštní slovo „runtur“, které označuje páteční bouřlivou alkoholovou party s vystřídáním několika klubů a barů. Není divu, že se zde dobře flámuje, když je na ostrově tak dlouho světlo.
Odpoledne již odjezd na letiště, po cestě se lze ještě zastavit v Modré Laguně: – patří k nejnavštěvovanějším místům na Islandu. Jedná se o geotermální lázeňský areál, kde v pusté sopečné oblasti tryskají na povrch solfatarové proudy (vodní páry s příměsí oxidu uhličitého). Návštěvníkům se naskýtá možnost koupání v nekrytých termálních bazénech. Voda je mléčně modravá a vznáší se nad ní pára. Zdejší voda totiž pochází z nedaleké geotermální elektrárny Svartsengi a je ochlazována na 38 °C. Na dně bazénu se nachází šedavé bahno, které působí příznivě na kožní choroby. Zažít hydraulickou masáž umožňuje vodopád s horkou vodou, najdete tu také parní lázně a saunu. Návštěva Modré laguny je u Islanďanů velmi populární a pro zahraniční návštěvníky patří mezi „povinné“ zastávky na Islandu.
Na letišti byste měli být okolo 21:00, kdy předáte auto a v 00:40 odlet přímým letem do Prahy. Přílet v 06:25 v pátek ráno.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 24.08.2017-01.09.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji varianta Budget (auto pro dvě osoby) (59 900,- Kč)   osob  
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji varianta Economy (auto pro dvě osoby) (64 900,- Kč)   osob  
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji varianta Comfort (auto pro dvě osoby) (69 900,- Kč)   osob  
příplatek za jednolůžkový pokoj (auto pro tři osoby) (12 000,- Kč)   osob  
dětská cena (max. 1 dítě do 11 let) (28 900,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu dospělý (1 490,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu dítě (750,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Bora Bora - Sofitel Bora Bora Marara Beach
Bora Bora - Sofitel Bora Bora Marara Beach
Francouzská Polynésie
Sofitel Bora Bora Marara Beach Resort & Private Island
12.11.2017-24.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 95090,- Kč
THAJSKO JINAK - 10 nocí za skvělou cenu: Krabi + ostrov Koh Hai
THAJSKO JINAK - 10 nocí za skvělou cenu: Krabi + ostrov Koh Hai
Thajsko
Koh Hai Fantasy Resort & Spa
30.10.2017-11.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 36600,- Kč
Mayotte - ostrov šťastné želvy
Mayotte - ostrov šťastné želvy
Mayotte
Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli)
15.09.2017-24.09.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 70700,- Kč
Mayské dobrodružství s českým průvodcem
Mayské dobrodružství s českým průvodcem
Belize

06.11.2017-19.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 79900,- Kč